Wiele osób uważa, że współpraca z architektem wnętrz niesie ze sobą konieczność poniesienia sporych koszów. Rezygnują one z takiej usługi twierdząc, że mogą na nią pozwolić sobie jedynie posiadacze luksusowych apartamentów, z odpowiednią zasobnością portfela. Niektórzy uważają również, że to zbędny wydatek, który nie przyniesie ze sobą wymiernych efektów. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej! Architekt wnętrz może ustrzec nas przed istotnymi błędami, dbając jednocześnie o komfort i funkcjonalność projektowanej przestrzeni. Jak zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki dobremu projektowi? Sprawdź 10 argumentów, które z pewnością przekonają Cię do współpracy z projektantem!
Przestrzeń biurowa z częścią czytelnianą - domową biblioteczką z wygodnym fotelem i stylową lampą.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
1. Niepowtarzalne wnętrze szyte na miarę Twoich potrzeb
To chyba jedna z najważniejszych zalet współpracy z architektem wnętrz, który stworzy idealny projekt, odzwierciedlający Twoje gusta i potrzeby. Będzie on w stanie połączyć estetykę z funkcjonalnością w najlepszym wydaniu. Twórca projektu zadba o każdy szczegół aranżacji, byś mógł cieszyć się przytulnymi wnętrzami, dopasowanymi do własnych preferencji i upodobań. Współpraca z architektem wnętrz to gwarancja satysfakcji z końcowych efektów, łączących w jedną całość bogatą wiedzę techniczną i branżową, estetyczne wyczucie oraz indywidualne gusta klienta, omawiane na bieżąco w trakcie prac nad projektem.
Sypialnia w kojącym stylu w stosowanych, zgaszonych barwach brudnej zieleni z delikatnymi złotymi akcentami w dodatkach.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
2. Kontrola nad budżetem
Wbrew pozorom, profesjonalny projekt wnętrz przynosi wymierne korzyści finansowe. Jak to możliwe? Otóż jego twórca przejmuje pełną kontrolę nad budżetem, racjonalizując wydatki i ograniczając zbędne koszty. Dokonywane na bieżąco analizy i celne wskazówki pozwolą poczynić oszczędności tam, gdzie jest to możliwe oraz poszerzyć inwestycje, przeznaczone na rozwiązania, które zaowocują większym komfortem i funkcjonalnością w przyszłości.
Lista mebli i dodatków do wyposażenia części dziennej domu wraz z wyceną i alternatywnymi propozycjami.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
3. Rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości
Funkcjonalne, a zarazem estetyczne wnętrza, nie wymagają wcale dużych nakładów finansowych. Wykonanie profesjonalnego projektu pozwoli dopasować zastosowane rozwiązania do budżetu, przeznaczonego na inwestycję, tak by ostateczne koszty nie przekroczyły w znaczący sposób pierwotnych założeń. Doświadczenie architekta zaowocuje z pewnością wykreśleniem z projektu zbędnych kosztów i ograniczeniem wydatków na niepotrzebne przedsięwzięcia. W ten sposób satysfakcjonujące efekty będzie można osiągnąć w ramach założonego kapitału, który jesteś w stanie przeznaczyć na wykończenie i wyposażenie wnętrz.
Rzut architektoniczny kuchni.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
4. Indywidualne wyceny ze sklepów branżowych
Architekt wnętrz doskonale orientuje się w ofertach producentów i asortymencie popularnych sklepów branżowych. Dzięki temu wspólnie dobierzecie rozwiązania, które pozwolą zmieścić się w zaplanowanym budżecie. To jednak jeszcze nie wszystko! Projektant wnętrz pomoże również wybrać najlepsze produkty z odpowiedniego przedziału cenowego i podpowie, z których warto zrezygnować, by nie rozczarować się ich jakością w trakcie użytkowania. Większość architektów posiada również rozbudowaną sieć kontaktów, dzięki którym możliwa staje się negocjacja cen i uzyskanie atrakcyjnych rabatów, co w istotny sposób przełoży się na końcowy budżet. Twórca projektu może polecić również wykonawców poszczególnych etapów prac, wiedząc z doświadczenia, z kim warto współpracować w trakcie realizacji inwestycji.
Lista z elementami wyposażenia łazienki.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
5. Zakupy na miarę potrzeb
Architekt wnętrz zadba nie tylko o ceny artykułów, które będziesz kupować, ale również o ich ilość. Racjonalne oszacowanie rozmiarów inwestycji i sporządzenie dokładnej listy zakupów, to szansa na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale również i czasu, który trzeba przeznaczyć na ewentualne zwroty towaru. Dzięki kompleksowemu projektowi wnętrz kupisz dokładnie tyle płytek, ile potrzebujesz, w Twoim garażu nie będzie składowana zakupiona bez potrzeby tapeta i nie będziesz zastanawiał się, co zrobić z puszkami farby, które pozostały po zakończeniu prac. To komfort, w który warto zainwestować, by nie przepłacać za zbędne materiały i nie tracić czasu na procedury, związane ze zwrotem zakupionych bez potrzeby towarów.
Fotorealistyczna wizualizacja pokoju dziecięcego z ujętymi dodatkami i elementami przestrzeni.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
6. Praktyczna lista produktów
Lista produktów, sporządzona w ramach tworzenia projektu wnętrz, przyda się nie tylko po to, by zakupić odpowiednią ilość materiałów. To również gwarancja tego, że wszystkie wybrane elementy stworzą ze sobą harmonijną całość. Dzięki temu nie osiągniesz efektu chaosu i nieuporządkowania, który może pojawić się, jeśli będziesz dokonywać zakupów w ciemno, kierując się wyłącznie estetyką produktów. Kolory, kształty, gra światła i cienia, dodatki lub ich brak w aranżacji pomieszczeń – w projekcie architekta nic nie jest dziełem przypadku, a każde przemyślane rozwiązanie buduje estetykę i komfort wnętrz. Współpracując z projektantem, zaoszczędzisz również mnóstwo czasu, który musiałbyś poświęcić na szukanie odpowiednich towarów w asortymentach kolejnych sklepów.
Praktyczna lista zakupów. Wskazanie konkretnych produktów wraz ze sklepami, w którym można dokonać zakupu mebla czy dodatku.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
7. Ochrona przed kosztownymi pomyłkami
Wiele osób świadomie rezygnuje z tworzenia projektu, samodzielnie podejmując wszystkie decyzje w zakresie wykończenia pomieszczeń i ich aranżacji. Takie działania mogą oczywiście zakończyć się sukcesem, choć równie często okazuje się, że zakupione produkty nie tworzą spójnej całości, a wystrój poszczególnych wnętrz znacząco odbiega od wymarzonego ideału. Architekt, tworząc kompleksowy projekt, z pewnością nie popełni takich błędów. Weźmie on pod uwagę całokształt projektowanej przestrzeni, tworząc harmonijne aranżacje, co uchroni inwestora przed zbędnymi wydatkami.
Lista gotowych elementów oświetlenia i dodatków.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
8. Dokumentacja techniczna dla wykonawców
Wbrew pozorom, dokumentacja techniczna jest niezwykle istotnym zagadnieniem w trakcie prac wykończeniowych. Architekt wnętrz zadba nie tylko o spójne dodatki, funkcjonalny układ mebli czy estetykę zastosowanych rozwiązań, ale również kompleksowo opracuje dokumentację techniczną dla wykonawców. Będzie ona dotyczyła różnorodnych aspektów, związanych z instalacją elektryczną i hydrauliczną. To niezwykle cenne wsparcie, dzięki któremu nie będziesz musiał odpowiadać na wiele technicznych pytań, zastanawiając się, które rozwiązanie będzie optymalne.
Dokumentacja dla wykonawców - aranżacja instalacji WOD-KAN.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
9. Najlepsze rozwiązania aranżacyjne
Praca architekta wnętrz nie polega wyłącznie na doborze kolorów ścian, rodzaju mebli i estetycznych dodatków. Dzięki takiemu wsparciu będziesz mógł również wyciągnąć maksimum możliwości z metrażu i układu pomieszczeń w Twoim domu lub mieszkaniu. Kompleksowy projekt pozwoli na optyczne powiększenie małych pomieszczeń i dopasowanie optymalnych rozwiązań do nieustawnych wnętrz. Architekt dostrzeże potencjał aranżacyjny tam, gdzie z pewnością nie odnajdzie go niedoświadczona w tym względzie osoba. Taka dobrze przemyślana aranżacja nie tylko zbuduje funkcjonalność przestrzeni, ale także wpłynie na wartość nieruchomości, znacząco ją podnosząc. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie połączenie walorów praktycznych z wysoką estetyką, a także dla osób, planujących w przyszłości sprzedaż domu czy mieszkania.
Fotorealista wizualizacja projektu biura do pracy i spędzania wolnego czasu.
projekt: KA STUDIO
projekt: KA STUDIO
10. Znaczna oszczędność czasu
Jak nietrudno zauważyć, współpraca z architektem wnętrz pozwala na sporą oszczędność czasu, stanowiącego we współczesnej rzeczywistości bardzo dużą wartość. Wybierając profesjonalne wsparcie, możesz spodziewać się kompleksowej analizy projektu, dokonania szczegółowych pomiarów, doboru materiałów i elementów wyposażenia oraz wsparcia w zakresie wyboru sklepów, a nawet profesjonalnej ekipy remontowej. Architekt wnętrz to prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu oszczędzisz czas, który musiałbyś przeznaczyć na wyjazdy do marketów, przeglądanie dziesiątek stron internetowych i katalogów oraz wybór dobrej jakości materiałów. Wartym przemyślenia rozwiązaniem będzie również nadzór autorski. Jeśli zdecydujesz się na taką formę wsparcia, architekt wyręczy Cię w systematycznym kontrolowaniu postępu prac, nadzorze nad wykonawcami i trosce o wdrażanie projektu zgodnie ze wszystkimi zawartymi w nim koncepcjami. Taka pomoc to gwarancja satysfakcji i komfortu codziennego funkcjonowania w zaprojektowanych wnętrzach.